| Model No | 220V-5730-120D-10MM-D |
| Input voltage | AC220V |
| SMD Type | 5730 |
| LED Q'ty | 120LEDs/m |
| Power/m (MAX) | 12W |
| PCB Width | 10MM |
| CRI(Ra) | >80Ra |
| Color | 3000K-6000K |
| Weight | 15KG/100M |
| Package | 100M/Roll |
| Working hour | 50000h |
| Illumination Angle | 120° |
| Working temperture | .-20℃~+45℃ |




