| Model No | XX-220V-3030-X2-120D-10MM-TJ |
| Input voltage | AC220V |
| SMD Type | 3030 |
| LED Q'ty | 120LEDs/m |
| Power/m (MAX) | 8W |
| PCB Width | 10MM |
| CRI(Ra) | >80Ra |
| Color | 4000K |
| Total width | 16MM |
| Total height | 8.2MM |
| Weight | 13.65KG |
| Package | 100M/Roll |
| Working hour | 30000h |
| Illumination Angle | 120° |
| Working temperture | .-20℃~+45℃ |




