| Model No | PZ-12V-5050-60D-10MM-WW-GZ |
| Input voltage | DC12V |
| SMD Type | 5050 |
| LED Q'ty | 60LEDs/m |
| Power/m (MAX) | 7W/M |
| PCB Width | 10MM |
| CRI(Ra) | >80Ra |
| Color | Warm White/White/Cold White |
| Minim cuttable length | 500mm(3LEDs) |
| Weight | 73.9g/5M |
| Package | 5M/roll |
| Working hour | 30000h |
| Illumination Angle | 120° |
| Working temperture | .-20℃~+45℃ |




