| Model No | PZ-12V-5050-54D-10MM-RGB-TZ-3 |
| Input voltage | DC12V |
| SMD Type | 5050 |
| LED Q'ty | 54LEDs/m |
| Power/m (MAX) | 9.6W/M |
| PCB Width | 10MM |
| CRI(Ra) | >80Ra |
| Color | RGB |
| Minim cuttable length | 55mm(3 LEDs) |
| Weight | 300.5g/set |
| Package | 5M/roll |
| Working hour | 30000h |
| Illumination Angle | 120° |
| Working temperture | .-20℃~+45℃ |




